Přesné neovlivnitelné vodoměry

vodoměr Maddeo SMARTM PNV exkluziv

Přesný vodoměr Maddeo Exkluziv

Q1=16l/h-H, Q1=25l/h-V
vodoměr SMARTm C RF

Vodoměr Maddeo SMARTm C s RF

Q1=16l/h-H, Q1=32l/h-V
vodoměr maddeo smartm C

Vodoměr Maddeo SMARTm C

Q1=16l/h-H, Q1=32l/h-V

Nová generace neovlivnitelného vodoměru Maddeo, verze SMARTm D s integrovaným radiovým modulem a velmi vysokou přesností Q1=10 l/hod – H, Q1=16 l/hod – V

Je vhodné poznamenat, že přesnost vodoměru přesahuje třídu C dle EHS. Tento nový typ vodoměru SMARTm D dosahuje vysoké přesnosti pro obě polohy. Společně s integrovaným radiovým modulem a vyloučenou možností ovlivnění magnetem a pro svoji výhodnou cenu se stává jedním z nejvýhodnějších řešeních pro všechny SVJ, možná i bezkonkurenčním řešením s ohledem na parametry vodoměru a cenu.


Jednoduché dálkové odečty z chodby nebo přes internet wireless MBUS (na objednání LoRa, IoT)

Konstrukce

Elektronický neovlivnitelný vodoměr Maddeo, verze SMARTm D s digitálním LCD, který je určen pro přesné měření spotřeby vody v bytech a objektech s připojením DN15 jako přímá náhrada za vodoměry stavbení délky 110mm, ale i 80mm. Případně i za 130mm pro světlost DN20.

Velmi užitečnou výhodou je integrovaná anténa, takže nikde „nic“ nepřekáží. Navíc výška vodoměru oproti elektronickým vodoměrům nebo další „novým“ typům různých výrobců je nižší, a tak se vodoměr snadno „vleze“ i tam, kde je problém s vyššími typy vodoměrů. Výška dle náčrtku H=73mm.

Konstrukce vodoměru absolutně znemožňuje ovlivnění vnějším magnetickým polem, protože vodoměr neobsahuje magnetickou spojku, ale indukční snímání, které je přenášeno přímo do elektroniky. Odolnost ve vnějším prostředí je IP 68.

Poradíme Vám na bezplatné lince
800 778 778

Zpracujeme Vám ZDARMA nabídku na výměnu vodoměrů a měřičů tepla ve více variantách. V nabídce naleznete i možnost dálkových odečtů a zpětné klapky v akci.

Vlastními montážníky provádíme výměnu vodoměrů a měřičů tepla po celé ČR.

 • přesnost až 4x vyšší ve svislé poloze než používané vodoměry, Q1=16 l/h
 • přesnost vyšší než  metr.tř. C (dle EHS) v horizontální poloze, Q1=10 l/h, tedy až 6x přesnější než mnohdy používané vodoměry

Nespornou výhodou je, že vodoměr SMARTm D má integrovaný radiový modul, který umožňuje dálkové odečty měřidel bez vstupu do bytu. Radiový modul komunikuje protokolem wireless MBUS 868 MHz dle 13757-4. V případě požadavku bude vodoměr vybaven komunikačním modulem LoRa nebo IoT.

Nový neovlivnitelný vodoměr Maddeo, SMART D registruje naměřené hodnoty přímo v interní paměti, v které jsou zaznamenány i alarmy jako je třeba zpětný průtok, úniky, atd. Vodoměr obsahuje baterii s životností 10+ let.

Výrobcem je společnost Bmeters (EU), která ročně vyrobí témeř 1.800.000 měřidel a právem patří mezi velmi významné výrobce s vlastním vývojem, výrobou a technologickými novinkami.


Výhody přesného neovlivnitelného vodoměru SMARTm D:

vodoměry SMARTm D Maddeo
 • Elektronický vodoměr s digitálním číselníkem
 • Ve své konstrukce neobsahuje magnetickou spojku
 • Velmi vysoká přesnost měření Q1=10l/hod-H, Q1=16 l/hod-V
 • Integrovaný radiový modul, indukční snímání
 • Pro stavební délku 110mm, ale i pro 80mm, s odolností IP 68
 • Otočný číselník o 360 °C
 • Pamět naměřených hodnot, alarmy (zpětný průtok, úniky,..)

Štítek přesnosti vodoměru:

štítek přesnosti smartm D

Instalační polohy neovlivnitelného vodoměru SMARTm D:

montážní polohy vodoměry smartm D

Rozměry

rozměry vodoměru

H=73 mm

B=85mm

L=110 (80,130) mm

 

 • už žádné předělávání rozvodu kvůli přesnosti vodoměru
 • ve vertikální poloze získáte 4x vyšší přesnost než je běžná, v horizontální až 6x vyšší 
 • bez magnetické spojky (100% antimagnetické)  – vodoměry pro snížení rozdílů
 • schváleno dle – MID (2004/22/ES), konstruovány v souladu s ČSN EN 14 154, PN16, vyrobeno v EU, výrobce Bmeters, Itálie
 • montážní poloha horizontální i vertikální, pro studenou vodu nebo pro teplou vodu

Rozměry vodoměru:

rozměry vodoměru

Diagram průběhu chyby měření:

Diagram tlakových ztrát:


Kompaktní měřiče tepla SMARTm KMT

Vybíráte měřiče tepla? Jako jsou kompaktní měřiče tepla, ultrazvukové měřiče tepla,poměrové indikátory nebo spravedlivou metodu měření tepla pomocí teplotních senzorů? Máme pro Vás připraveno několik variant, více zjistíte tady