Novinka určená pro snížení rozdílů


Máte svislou polohu vodoměru? 

Tak jste se museli smířit nejčastěji s přesností vodoměru metr. třídy A (nejméně přesnou) dle EHS!

Už nemusíte! Máme pro Vás neovlivnitelný vodoměr Exkluziv s vysokou přesností ve svislé poloze, který je až 3x přesnější!

Společnost Maddeo CZ s.r.o. představuje inovativní přesný neovlivnitelný vodoměr řady SMARTm, který odpovídá přesnosti metrologické třídy C (dle EHS) v horizontální poloze a ve vertikální (svislé) poloze je až 3x přesnější než klasické vodoměry.

Ve vodorovné ploze má vodoměr zaručený minimální průtok Q1=16l/hod, od kterého již měří přesně v požadované toleranci dle vyhlášky. Ve svislé poloze je až 3x přesnější než bežně používané vodoměry. Vodoměr je schválen dle MID. Tímto krokem se velmi zpřesní instalace ve vertikálních (svislých) rozvodech, a tím se sníží i rozdíl mezi součtem bytových vodoměrů a patním.

Není žádným tajemstvím, že při vertikálních instalací vodoměrů jsou rozdíly dokonce přes 40%. Je to dáno tím, že v těchto instalacích se při použití běžně dostupných a instalovaných vodoměrů dosahuje nejčastěji přesnosti pouze odpovídající metr.tř. A dle EHS. Minimální průtok je až při hodnotě 60 l/h!

S použitím vodoměru PNV SMARTm Exkluziv, který má min. průtok Q1=16 l/h pro obě polohy instalace, získáváte jen pouhou výměnou až 4x vyšší přesnost, a tím i na spravedlivé a přesné měření spotřeby vody již od 16 litrů za hodinu ve vertikální poloze a horizontální poloze! 

STOP předělávání polohy instalace vodoměru kvůli přesnosti.


Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV Exkluziv

Přesnost odpovídá metr. tř. C pro horizontální polohu, Q1=16 l/hod
Přesnost odpovídá metr. tř. C pro vertikální polohu, Q1=16 l/hod

Přesnost metr.tř.C v obou polohách!

  1. Jediný vodoměr na trhu bez magnetické spojky s přesností odp. C v obou polohách dle EHS.
  2. Už žádné předělávání polohy instalace vodoměru, kvůli přesnosti.
  3. Ve vertikální poloze je přesnost až o 4x vyšší než u běžně používaných vodoměrů.
  4. Přesnost odpovídající metrologické tř. C pro vertikální a horizontální polohu, Q1=16 l/hod pro obě polohy.
  5. 100% neovlivnitelný vodoměr magnetem, konstrukce vodoměru je bez magnetické spojky
  6. Exkluzivní výrobek vhodný pro většinu vertikálních instalací v ČR nebo kombinovaných, vyroben v EU, Itálie.

Poradíme Vám na bezplatné lince
800 778 778

Hledáte vodoměry ceny? Zpracujeme Vám ZDARMA nabídku na vodoměry a měřiče tepla ve více variantách

Praktický rádce pro SVJ

Nevíte si rady jaký typ nebo konstrukci vodoměru vybrat? Nebo jak vyřešit problém s tzv. "rozdílem" mezi náměry vodoměrů a patním vodoměrem?

Zavolejte mi, rád Vám poradím.

Ing. Radek Myšák
774 899 818

Pozn.: pro vyjádření přesnosti vodoměru používáme stále zažité přesnosti vodoměru dle metrologických tříd přesnosti. Třída A byla nejméně přesnou a třída C nejpřesnější v případě bytových vodoměrů. Dnes jsou schvalovány vodoměry dle směrnice MID a přesnost je vyjádřena zaručeným minimálním průtokem Q1 (výpočet Q1=Q3/R).Proč volit přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV Exkluziv?

Jedná se o mokroběžné vodoměry (tzv. přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV) a mají výhodu spočívající ve vyšší přesnosti a díky přímému převodu bez magnetické spojky mají 100% odolnost proti případnému magnetickému ovlivnění, a robustní konstrukce poskytuje i úpravu antivandal.

Běžně je přesnost u jednovtokových vodoměrů v horizontální (vodorovné) poloze vyšší než ve vertikální (svislé) poloze.

V případě vodoměru SMARTm PNV Exkluziv C-H, C-V, Q1=16l/hod je přesnost shodná jak pro horizontální polohu, tak i pro vertikální polohu instalace vodoměru. Jedná se tak o první vodoměr mokroběžné konstrukce, který svojí přesností odpovídá metrologické třídě C dle EHS pro obě polohy. Dozvědět se více o konstrukci vodoměrů.

Vodoměr PNV Exkluziv pro vertikální polohu, rozdíly a problematické instalace

Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV Exkluziv C-H, C-V, Q1=16 l/hod pro obě polohy, který nejen v horizontální, ale i ve vertikální poloze poskytne vysokou přesnost v pásmu nízkých průtoků s minimálním průtokem Q1=16 l/hod, tedy již od této hodnoty vodoměr přesně registruje protékající pitnou vodu.

U starších typů běžně dodávaných vodoměrů přitom může být minimální průtok 30 l/hod (přesnost odpovídá metr. tř. B dle EHS) nebo dokonce ve vertikální až od 60 l/hod (v případě přesnosti metr. třídy A dle EHS).

Radiový modul s 10+1letou baterií pro odečty z chodby lze případně dodatečně připojit. Vítanou výhodou je, že je baterie v rádio modulu vyměnitelná.

Více o tomto vodoměru.

Pro vyjádření přesnosti používáme zaručený minimální průtok Q1 dle MID, který je dán vyhláškou a po tomto průtoku vodoměr měří již v požadované toleranci.

Pozor na zavádějící tzv. rozběhový průtok, který může konkurence používat při srovnání vodoměrů, protože tato hodnota je nezaručená a prakticky nepoužitelná. Rozběhový průtok není definován a při této hodnotě je odchylka změřeného množství mimo toleranční pole. U vodoměru PNV SMARTm Exkluziv je rozběhový průtok 2 l/hod. I když se při tomto průtoku vodoměr už "otáčí", je mimo toleranční pole, klidně s chybou 50%. Rozběhový průtok proto nelze použít jako "pravítko" pro poměřování přesností vodoměrů!


Nechcete se prodírat technickými listy vodoměrů? Zavolejte mi, udělám to za Vás a najdu pro Vás nejvhodnější řešení.

Mohlo by Vás zajímat: používáme "ŠTÍTEK PŘESNOSTI VODOMĚRŮ", který  zákazníkům pomůže snadno a rychle porovnat vodoměry dle parametrů, které jsou velmi důležité. Více o ŠTÍTKU PŘESNOSTI VODOMĚRU

Doporučení: Před 20 lety byla cena vody 0,80 haléřů za 1 m3 vody. V té době se měření spotřeby vody v bytech provádělo pomocí bytových vodoměrů suchoběžné konstrukce. Dnes je cena vody 100x vyšší než byla před 20-ti lety, proto vyžadujte skutečně přesné vodoměry se kterými nelze manipulovat nebo je jinými způsoby ovlivňovat.


Bezpečnostní plomby k bytovým vodoměrům s kloubkem proti rozříznutí a s evidenčním číslem.