Novinka určená pro snížení rozdílů


Máte svislou polohu vodoměru? 

Tak jste se museli smířit nejčastěji s přesností vodoměru metr. třídy A (nejméně přesnou) dle EHS!

Už nemusíte! Máme pro Vás neovlivnitelný vodoměr Exkluziv s vysokou přesností ve svislé poloze, který je až 3x přesnější!

Společnost Maddeo CZ s.r.o. představuje inovativní přesný neovlivnitelný vodoměr řady SMARTm, který odpovídá přesnosti metrologické třídy C (dle EHS) v horizontální poloze a ve vertikální (svislé) poloze je až 3x přesnější než klasické vodoměry.

Ve vodorovné ploze má vodoměr zaručený minimální průtok Q1=16l/hod, od kterého již měří přesně v požadované toleranci dle vyhlášky. Ve svislé poloze je až 3x přesnější než bežně používané vodoměry. Vodoměr je schválen dle MID. Tímto krokem se velmi zpřesní instalace ve vertikálních (svislých) rozvodech, a tím se sníží i rozdíl mezi součtem bytových vodoměrů a patním.

Není žádným tajemstvím, že při vertikálních instalací vodoměrů jsou rozdíly dokonce přes 40%. Je to dáno tím, že v těchto instalacích se při použití běžně dostupných a instalovaných vodoměrů dosahuje nejčastěji přesnosti pouze odpovídající metr.tř. A dle EHS. Minimální průtok je až při hodnotě 60 l/h!

S použitím vodoměru PNV SMARTm Exkluziv, který má min. průtok Q1=16 l/h pro obě polohy instalace, získáváte jen pouhou výměnou až 4x vyšší přesnost, a tím i na spravedlivé a přesné měření spotřeby vody již od 16 litrů za hodinu ve vertikální poloze a horizontální poloze! 

STOP předělávání polohy instalace vodoměru kvůli přesnosti.


Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV Exkluziv

Přesnost odpovídá metr. tř. C pro horizontální polohu, Q1=16 l/hod
Přesnost odpovídá metr. tř. C pro vertikální polohu, Q1=16 l/hod

Přesnost metr.tř.C v obou polohách!

  1. Jediný vodoměr na trhu bez magnetické spojky s přesností odp. C v obou polohách dle EHS.
  2. Už žádné předělávání polohy instalace vodoměru, kvůli přesnosti.
  3. Ve vertikální poloze je přesnost až o 4x vyšší než u běžně používaných vodoměrů.
  4. Přesnost odpovídající metrologické tř. C pro vertikální a horizontální polohu, Q1=16 l/hod pro obě polohy.
  5. 100% neovlivnitelný vodoměr magnetem, konstrukce vodoměru je bez magnetické spojky
  6. Exkluzivní výrobek vhodný pro většinu vertikálních instalací v ČR nebo kombinovaných, vyroben v EU, Itálie.

Poradíme Vám na bezplatné lince
800 778 778

Hledáte vodoměry ceny? Zpracujeme Vám ZDARMA nabídku na vodoměry a měřiče tepla ve více variantách

Praktický rádce pro SVJ

Nevíte si rady jaký typ nebo konstrukci vodoměru vybrat? Nebo jak vyřešit problém s tzv. "rozdílem" mezi náměry vodoměrů a patním vodoměrem?

Zavolejte mi, rád Vám poradím.

Ing. Radek Myšák
774 899 818

Pozn.: pro vyjádření přesnosti vodoměru používáme stále zažité přesnosti vodoměru dle metrologických tříd přesnosti. Třída A byla nejméně přesnou a třída C nejpřesnější v případě bytových vodoměrů. Dnes jsou schvalovány vodoměry dle směrnice MID a přesnost je vyjádřena zaručeným minimálním průtokem Q1 (výpočet Q1=Q3/R).Proč volit přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV Exkluziv?

Jedná se o mokroběžné vodoměry (tzv. přesné neovlivnitelné vodoměry SMARTm PNV) a mají výhodu spočívající ve vyšší přesnosti a díky přímému převodu bez magnetické spojky mají 100% odolnost proti případnému magnetickému ovlivnění, a robustní konstrukce poskytuje i úpravu antivandal.

Běžně je přesnost u jednovtokových vodoměrů v horizontální (vodorovné) poloze vyšší než ve vertikální (svislé) poloze.

V případě vodoměru SMARTm PNV Exkluziv C-H, C-V, Q1=16l/hod je přesnost shodná jak pro horizontální polohu, tak i pro vertikální polohu instalace vodoměru. Jedná se tak o první vodoměr mokroběžné konstrukce, který svojí přesností odpovídá metrologické třídě C dle EHS pro obě polohy. Dozvědět se více o konstrukci vodoměrů.

Vodoměr PNV Exkluziv pro vertikální polohu, rozdíly a problematické instalace

Přesný neovlivnitelný vodoměr SMARTm PNV Exkluziv C-H, C-V, Q1=16 l/hod pro obě polohy, který nejen v horizontální, ale i ve vertikální poloze poskytne vysokou přesnost v pásmu nízkých průtoků s minimálním průtokem Q1=16 l/hod, tedy již od této hodnoty vodoměr přesně registruje protékající pitnou vodu.

U starších typů běžně dodávaných vodoměrů přitom může být minimální průtok 30 l/hod (přesnost odpovídá metr. tř. B dle EHS) nebo dokonce ve vertikální až od 60 l/hod (v případě přesnosti metr. třídy A dle EHS).

Radiový modul s 10+1letou baterií pro odečty z chodby lze případně dodatečně připojit. Vítanou výhodou je, že je baterie v rádio modulu vyměnitelná.

Více o tomto vodoměru.

Pro vyjádření přesnosti používáme zaručený minimální průtok Q1 dle MID, který je dán vyhláškou a po tomto průtoku vodoměr měří již v požadované toleranci.

Pozor na zavádějící tzv. rozběhový průtok, který může konkurence používat při srovnání vodoměrů, protože tato hodnota je nezaručená a prakticky nepoužitelná. Rozběhový průtok není definován a při této hodnotě je odchylka změřeného množství mimo toleranční pole. U vodoměru PNV SMARTm Exkluziv je rozběhový průtok 2 l/hod. I když se při tomto průtoku vodoměr už "otáčí", je mimo toleranční pole, klidně s chybou 50%. Rozběhový průtok proto nelze použít jako "pravítko" pro poměřování přesností vodoměrů!


Nechcete se prodírat technickými listy vodoměrů? Zavolejte mi, udělám to za Vás a najdu pro Vás nejvhodnější řešení.

Mohlo by Vás zajímat: používáme "ŠTÍTEK PŘESNOSTI VODOMĚRŮ", který  zákazníkům pomůže snadno a rychle porovnat vodoměry dle parametrů, které jsou velmi důležité. Více o ŠTÍTKU PŘESNOSTI VODOMĚRU

Doporučení: Před 20 lety byla cena vody 0,80 haléřů za 1 m3 vody. V té době se měření spotřeby vody v bytech provádělo pomocí bytových vodoměrů suchoběžné konstrukce. Dnes je cena vody 100x vyšší než byla před 20-ti lety, proto vyžadujte skutečně přesné vodoměry se kterými nelze manipulovat nebo je jinými způsoby ovlivňovat.


Nevíte si rady jaký typ vodoměru vybrat? Nebo jaký vodoměr Vám vyřeší problém?

Zavolejte mi, rád Vám poradím.

Ing. Radek Myšák
774 899 818

Bezpečnostní plomby k bytovým vodoměrům s kloubkem proti rozříznutí a s evidenčním číslem.