Repasované vodoměry

Kde se repasované vodoměry berou a jaké jsou jejich parametry?

Repasované vodoměry na trhu nabízí už jen pár "opraven". Běžný spotřebitel se domnívá, že když si pořídí repasovaný vodoměr ušetří, ale bohužel opak je pravdou.

Repasované vodoměry jsou prostě vodoměry použité, jak víme. Navíc v rámci konkurenčního boje uvnitř repasovaného vodoměru nejsou nové náhradní díly jako je lopatkové kolo, tlaková deska,..... Proč taky? Neexistuje žádný předpis, který by to nakazoval! A "opravny" Vám tam jen tak nové díly nedají, protože jsou používány k repasování vodoměry i od ročníku 1993. Výrobce tedy už žádné náhradní díly nemá, takže ani repasovaný vodoměr. Průměrné stáří repasovaného vodoměru je 10-15 let! 

Vodoměr přerozděluje Vaše peníze - to je nutné si uvědomit!

Vodoměr přerozděluje vodu, tedy peníze a proto musí měřit vše, co proteče. Repasovaný vodoměr ze zkušenosti v bytových domech to nikdy nezajistí. Každý byt spotřebuje průměrně vodu za 6000 Kč za rok. Pouhých 10% rozdílů (mezi součtem bytových vodoměrů a patním vodoměrem) je 600Kč. Kolikrát za rok jste někomu "jen tak" věnovali 600Kč?  

Všichni chtějí dosáhnout spravedlivé platby za vodu!

Spravedlivé rozúčtování může být pouze v případě, že se změří vše, co proteče. Ze zkušenosti v bytových domech víme, že s repasovaným vodoměrem toho nelze docílit!

Kdo nabízí repasované vodoměry?

  • Velkoobchod! Ne!
  • Společnosti, které pomáhájí s měřením na profesionální úrovni? Ne!
  • Metrologické středisko, tzv. opravny, zkušebny? ANO! Proč? Je to jejich činnost, co by potom dělali! Když Vám řeknou, že repasovaný vodoměr je jako nový, kolik Vám zaplatí z neměřené a chybně přerozdělené částky za vodu? Nic Vám nezaplatí.

Co ztratíte když si pořídíte repasovaný vodoměr?

Pokud si pořídíte repasovaný vodoměr, tak věřte, že tato uvedená negativa bohužel zjistíte:

  • Záruka pouze 6 měsíců! A pokud někdo napíše více, stejně Vám záruku neuznají, jak víme ze zkušenosti od uživatelů v bytových domech. A Vám to způsoby neměřené odběry v domě.
  • Nejmíň přesný vodoměr - "nepřesný" vodoměr. Repasovaný vodoměr je průměrně cca 10-15 let starý!
  • Nízká spolehlivost repasovaného vodoměru - zasekávání chodu -neměří, přeskakování válečkového počítadla - ukáže více než proteklo (díly jsou opotřebované).
  • Nízká přesnost repasovaného vodoměru - vodoměr byl vyroben pro cenu vody 1Kč/m3, už 12let jsou na trhu přesnější vodoměry (konstrukčně zastaralý).
  • Velké rozdíly mezi součtem repasovaných vodoměrů a patním vodoměrem - platíte tedy i za souseda (má nejčastěji metr.třídu A - nejméně přesná).
  • Žádná antimagnetická ochrana.
  • Žádná možnost dálkové komunikace.

Bohužel to jsou fakta, které Vám "opravny" nepoví, proč taky. Chtějí prodat. A za Vaši vodu oni neplatí, to je Váš problém.


Poradíme Vám na bezplatné lince
800 778 778

Hledáte vodoměry ceny? Zpracujeme Vám ZDARMA nabídku na výměnu vodoměrů a měřičů tepla ve více variantách. V nabídce naleznete i možnost dálkových odečtů a zpětné klapky v akci.